WordPress Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

WordPress Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Blog

WordPress Virüs Temizleme Nasıl Yapılır? WordPress Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

WordPress’in Hakkında Biraz Bilgi

Şuan dünyada website yönetim paneli olarak en çok kullanılan hazır yazılım WordPress’tir. Birçok bireysel kullanıcı kadar birçok kurumsal ve büyük firmada website konusunda WordPress’i tercih etmektedir. Bu tercihe sebep olan en önemli etken WordPress’in kolay kullanımı ve hızlı bir altyapıya sahip olmasıdir. Ayrıca birçok web developer tarafından tema desteği sağlanmaktadır. Peki bu kadar yaygın ve çok tutulan bir yönetim panelini neden bu kadar çok virüs ve benzeri saldırılara maruz kalıyor?

WordPress’e neden virüs bulaşır?

WordPress’in çok fazla virüs ve benzeri saldırılara maruz kalmasının sebebi genellikle Warez (Warez ya da korsan ürünler, telif yasaları çiğnenerek ticareti yapılan telif hakkı saklı materyaller.) tema veya eklenti kullanılmasından kaynaklanıyor. Bu tür warez ürünler içinde warez tema yada eklentiyi hazırlayan kişinin sitenize ve hostinginize ulaşması için kodlar koyuyor ve bu kodlar sitenizin arka planında sürekli çalışır halde oluyor.

WordPress Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

WordPress’inize eğer virüs bulaşmış yada bundan şüpheleniyorsanız kod bilginiz yoksa kesinlikle temizleme işlemine bulaşmamanızı öneririz. Yapacağınız herhangi bir hata sitenizde geri dönüşümü olmayan büyük hatalara veya veri kayıplarına sebep olacaktır.

Peki WordPress Virüs Temizleme İşlemini Yapamıyorsam Ne Yapmalıyım?

WordPress Virüs Temizleme konusunda bir işlem yapamıyorsanız bizimle iletişime geçip siteniz hakkında size ücretsiz bir ön bilgi verebiliriz. Bu bilgi Virüsün yayıldığı alan hakkında olacaktır. (WordPress yazılımına bulaşmış? Sadece temada mı mevcut? Yoksa eklentilerde mi mevcut?). Eğer uygun gördüğünüz takdirde bionluk üzerinden yada sitemiz üzerinden görüşüp temizleme işleminde size yardımcı olabiliriz.

Yaptığımız WordPress İşleri İncelemek İçin Tıklayın

Bilgi Alın

Hizmetlerimiz ve işlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun, en kısa sürede size geri dönüş yapalım.