cPanel Ücretsiz SSL – Let’s Encrypt SSL – Kurulumu

cPanel Ücretsiz SSL – Let’s Encrypt SSL – Kurulumu

SSL nedir ve SSL seltifikası nedir ? Ne işe yarar ?

SSL seltifikası internet sitesi ve sunucu arasında veri transfer işlemi gerçekleştiğinde verilerin şifrelenmesi ile transferin güvenli olması sağlanmaktadır. SSL sertifikası yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz sadece sunucu ile site arasındaki transferi şifreli yolla tamamlamasına yarar.

Ne işe yarar ? ;

– Mesajların şifrelenmesi ve deşifre olmamasını sağlar
– Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder
– Google ve SEO açısından bir tık daha üstte olmanızı sağlar. Bunun nedeni google şifrelenmiş yani güvenli olarak kabul ettiği için sizi üst sıraya alacaktır.

Not : Bu ücretsiz SSL sanal pos için uygun değil. Bankalar bu SSL’i kabul etmiyor. Onlar için RapidSSL, Comodo, GeoTrust gibi 256 bit üzeri şifrelenmiş ücretli olan SSL seltifikaları tercih etmelisiniz.

Şimdi başlayalım.

1 – Öncelikle SSL kuracağınız sitenin cPanel ine  bağlanıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra ” Lets Encrypt SSL ” kısmına gelip içerisine giriş yapıyoruz.

 

2 – Giriş yaptıktan sonra direk olarak  ” issue ” yazan yere tıklıyorsunuz.

 

3 – Daha sonra yine resimde gözüken ” Issue ” yazan yere tıklıyorsunuz.

 

4 – ” Issue ” yazan yere tıkladıktan sonra biraz beklemeniz lazım çünkü kurulum dosyalarını oluşmaya başlıyor. Ve işlem bittiği zamanda SSL kurulmuş olacaktır.9 Mayıs 2017   |   365 Görüntülenme


Etiketler: ,